Kursy i warsztaty

Warsztaty masażu ajurwedyjskiego
Wrocław, 1–2 października 2022

warsztaty masażu ajurwedyjskiegoZapraszamy na 2-dniowe, intensywne warsztaty ajurwedyjskiego masażu głowy, twarzy, ramion i zabiegu nasjam.
 

Terapie i masaże ajurwedyjskie pomagają doprowadzić nasze ciało i umysł do równowagi. Działają odprężająco i oczyszczająco, stymulują pracę organów wewnętrznych, rozbijają napięcia mięśniowe, poprawiają krążenie krwi i limfy, przywracają harmonię i witalność.

Podczas warsztatów skupimy się na masażu głowy, twarzy i ramion, w których na co dzień szczególnie kumuluje się stres, zmęczenie i wyczerpanie. Dodatkowym elementem będzie nauka przeprowadzania zabiegu nasjam, który głęboko oczyszcza zatoki i udrażnia górne drogi oddechowe. Jest także jednym z elementów terapii pańćakarma. 

Ajurwedyjskie podejście łączące wiedzę medyczną z psychologią pozwoli zrozumieć, jak najlepiej regenerować te obszary ciała i dbać o nie profilaktycznie.
 
PROGRAM WARSZTATÓW
 
  • wprowadzenie i część teoretyczna
  • podstawowe informacje o punktach witalnych (marmach) i oddziaływaniu na nie
  • techniki masowania: masaż głowy i ramion – śiroabhajanga
  • masaż twarzy – mukhabhajangha
  • oczyszczanie zatok: nasjam
 
DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY
 
warsztaty masażu ajurwedyjskiego ayurvedamWarsztaty skierowane są do osób zainteresowanych naturalnymi metodami dbania o zdrowie, szczególnie w ujęciu ajurwedyjskim. Osoby początkujące zyskają wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać na co dzień w domu, zaś osoby bardziej doświadczone będą miały okazję do pogłębienia swoich umiejętności.
 
OPINIE UCZESTNIKÓW POPRZEDNIEJ EDYCJI WARSZTATÓW
Dużo praktyki i czas na pytania i odpowiedzi.
 
Dużo wartościowych informacji oraz praktyka. Można było samemu masować, jak i być masowanym, co pozwoliło doświadczyć masażu z dwóch stron. Super organizacja.
 
Teoria i praktyka w pełni spełniły moje oczekiwania i zachęciły do podjęcia kroków w rozwijaniu tematu.
 
TERMIN I MIEJSCE
 

01.10.2022, sobota

17:00–19:30 wprowadzenie i część teoretyczna

02.10.2022, niedziela

10:00–12:30 część praktyczna
12:30–13:00 przerwa
13.00–15:00 część praktyczna

Warsztaty odbędą się w gabinecie ajurwedyjskim we Wrocławiu, ul Bacciarellego 8b/4.

PROWADZĄCY

Sankar Sivasankaran Nair masaż ajurwedyjski

Sankar Lal Sivasankaran Nair pochodzi z miasta Tiruwananthapuram (Kerala, Indie). Jest dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system medyczny kalari ćikitsa.
Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.
Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. Prowadzi własną praktykę ajurwedyjską, współpracuje z holistycznymi klinikami pod Wrocławiem i w Gdańsku, a także prowadzi kursy i warsztaty. W gronie jego regularnych pacjentów są osoby z calej Polski, a także zagranicy.

W swojej pracy łączy doskonałą znajomość technik masażu ajurwedyjskiego z całościowym spojrzeniem na kondycję danego pacjenta i głębokim wglądem w procesy psychiczne. Dzięki temu indywidualnie dobrane terapie i zalecenia, uwzględniające różne aspekty ludzkiego życia, przynoszą efekty w postaci znacznej poprawy zdrowia i samopoczucia.

KOSZT

Udział w warsztatach kosztuje 800 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona: 8. 
W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt mailowy i wpłatę bezzwrotnego zadatku 300 zł. Pozostałą kwotę należy uiścić w dniu warsztatu przed jego rozpoczęciem (gotówką, kartą lub przelewem). 

Dane do przelewu:
Ajurweda i Kalari Sankar Sivasankaran Nair

96 1090 2398 0000 0001 4714 1034

W tytule przelewu proszę wpisać: warsztaty ajurwedyjskie i swoje nazwisko.

KONTAKT I ZAPISY

Paweł Feduch
e-mail: warsztaty.ajurweda@gmail.com
telefon: 880 094 136