Kursy i warsztaty

KURS MASAŻY AJURWEDYJSKICH 

ajurweda wrocławJeśli bliskie są Ci naturalne metody dbania o zdrowie w holistycznym podejściu obejmującym zarówno umysł jak i ciało, a także chcesz dowiedzieć się, jak starożytna indyjska wiedza o ludzkim organizmie może podnieść komfort życia Twój lub Twoich pacjentów, zapraszamy na certyfikowany, intensywny kurs masaży ajurwedyjskich, który odbędzie się tej jesieni we Wrocławiu.

Ajurwedyjskie podejście do życia i zdrowia uwzględnia sferę fizyczną, psychiczną i duchową. Pozwala zrozumieć, w jaki sposób najlepiej je regenerować i dbać o nie profilaktycznie, a także jak przywrócić im równowagę w sytuacjach kryzysowych bądź okresach przeciążenia.

Ajurwedyjskie terapie manualne dopasowane do kondycji danej osoby przynoszą wielowymiarowe korzyści, m.in.:

 • rozbijają napięcia mięśniowe,
 • rozluźniają i uelastyczniają powięź,
 • poprawiają i regulują krążenie płynów ustrojowych, krwi i limfy,
 • stymulują pracę narządów wewnętrznych,
 • przyspieszają metabolizm,
 • poprawiają stan skóry,
 • poprawiają odporność,
 • przywracają harmonię i witalność,
 • wspomagają odblokowanie kanałów energetycznych (nadi), w których krąży energia życiowa (prana),
 • spowalniają proces starzenia się
 • działają odprężająco, oczyszczająco i uspokajająco.

Terapie pomagają odblokować poszczególne części ciała, w których na co dzień kumuluje się stres, zmęczenie i napięcie, i udrożnić połączenia między nimi tak, by doprowadzić cały organizm do homeostazy.

PROGRAM KURSU

warsztaty masażu ajurwedyjskiegoProgram kursu obejmie teoretyczne podstawy ajurwedy, niezbędne do praktykowania terapii, oraz naukę trzech najczęściej stosowanych zabiegów ajurwedyjskich:

 • masażu głowy i ramion: shiroabhyanga. To masaż poprzedzający różne zabiegi na głowę, która jako miejsce lokalizacji mózgu oraz narządów zmysłów, jest szczególnie ważną częścią ciała.
 • masażu twarzy: mukhabhayangha. Masaż o działaniu regeneracyjnym, pielęgnacyjnym i rozluźniającym okolice twarzy i szyi.
 • masażu całego ciała: abhyanga. To kompleksowy masaż całego ciała, obejmujący także dłonie, stopy i głowę, który reguluje funkcjonowanie całego organizmu.

warsztaty masażu ajurwedyjskiego wrocławKażdy zabieg będzie szczegółowo omówiony od strony teoretycznej (zastosowanie, korzyści, przeciwskazania, dobór olejów i naturalnych preparatów stosowanych do zabiegu, szczegółowe techniki i przebieg zabiegu, elementy anatomii i fizjologii, punkty witalne marma), a następnie prezentowany i powtarzany w praktyce. Kurs nastawiony będzie na lecznicze zastosowanie masaży.

TERMIN I MIEJSCE

Kurs składa się z 3 zjazdów, w sumie obejmujących 60 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych (1 zjazd to 20 godzin), które odbędą się we Wrocławiu w dniach:

20–22.10.2023 (piątek–niedziela)
10–12.11.2023 (piątek–niedziela)
24–26.11.2023 (piątek–niedziela)

Godziny zajęć:

Piątki i soboty
9:00–13:00 zajęcia teoretyczne i praktyczne
13:00–14:00 obiad
14:00–18:00 zajęcia teoretyczne i praktyczne

Niedziele
9:00–13:00 zajęcia teoretyczne i praktyczne

Kurs będzie odbywał się we Wrocławiu w EkoCentrum, ul. Św. Wincentego 25AC (Nadodrze).

UCZESTNICY

Kurs adresowany jest do osób, które chcą zdobyć lub pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie holistycznych metod pracy z ciałem na poziomie profilaktyki i terapii, a zwłaszcza:

 • terapeutów i konsultantów ajurwedyjskich
 • terapeutów manualnych
 • masażystów
 • naturopatów
 • pasjonatów naturalnych metod dbania o zdrowie

PROWADZĄCY

Sankar Sivasankaran Nair masaż ajurwedyjskiSankar Lal Sivasankaran Nair pochodzi z miasta Tiruwananthapuram na południu Indii (stan Kerala). Jest dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system medyczny kalari ćikitsa.

Sankar_fot_Sebastian_Gora

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruwananthapuram w latach 1999–2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital. Ponadto ajurweda była od pokoleń kultywowana w jego rodzinie.

Sankar od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. Prowadzi własną praktykę ajurwedyjską, współpracuje z holistycznymi klinikami pod Wrocławiem i w Gdańsku, a także prowadzi ajurwedyjskie kursy zawodowe i warsztaty. W gronie jego regularnych pacjentów są osoby z calej Polski oraz z zagranicy.

W swojej praktyce łączy doskonałą znajomość technik masaży i terapii ajurwedyjskich z całościowym spojrzeniem na kondycję każdego pacjenta i głębokim wglądem w jego procesy psychiczne. Dzięki temu indywidualnie dobrane terapie i zalecenia, uwzględniające kontekst życia i funkcjonowania danej osoby, przynoszą efekty w postaci znacznej poprawy zdrowia i samopoczucia.

Sankarowi w prowadzeniu i organizacji zajęć będzie towarzyszył jego wieloletni uczeń i asystent, Paweł Feduch.

CENA

 • 4850 zł 

Cena kursu obejmuje:

 • 60 h zajęć
 • materiały szkoleniowe (skrypt wraz z miejscem na notatki, długopis)
 • oleje i inne materiały potrzebne do przeprowadzenia terapii kursowych
 • obiady (w piątki i soboty) oraz napoje
 • certyfikat ukończenia kursu wydany w językach polskim i angielskim

Uczestnictwo w kursie oznacza akceptację Regulaminu – prosimy o zapoznanie się z nim przed wysłaniem zgłoszenia.

W celu rezerwacji miejsca prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres warsztaty.ajurweda@gmail.com. Po potwierdzeniu miejsce należy w ciągu 5 dni roboczych dokonać wpłaty bezzwrotnego zadatku 500 zł. Pozostałą kwotę należy wpłacić w terminie:

 • 2350 zł do 05.10.2023
 • pozostała kwota (2000 zł) płatna gotówką w dniu rozpoczęcia kursu (20.10.2023).

Istnieje możliwość wystawienia faktury.
O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą zaliczki.
Liczba miejsc jest ograniczona: 8.

Dane do przelewu:

Ajurweda i Kalari Sankar Sivasankaran Nair
96 1090 2398 0000 0001 4714 1034
W tytule przelewu proszę wpisać: „Kurs ajurwedyjski Wrocław + nazwisko uczestnika”.

Organizator kursu

Ajurweda i kalari Sankar Sivasankaran Nair
ul. Dembowskiego 78/4
51–669 Wrocław
NIP 898 216 44 33

INFORMACJE I ZAPISY

Na wszelkie pytania odpowiada i zapisy przyjmuje Paweł Feduch:

e-mail: warsztaty.ajurweda@gmail.com
telefon: 880 094 136

Jako uczestnik kursu Terapeuta Ajurwedyjski w Gdańsku szczególną uwagę zwróciłem na to, że Sankar jako prowadzący zajęcia w bardzo precyzyjny i szczegółowy sposób wyjaśnia, jak należy przeprowadzić określoną terapię lub zabieg, co jest dla mnie mega ważne. Każdemu polecałbym takiego nauczyciela i praktyka, który nie ma sobie równych.
Sławomir Dobrowolski
uczestnik kursu Terapeuta Ajurwedyjski (2023)
Jestem bardzo zadowolona z kursu Terapeuta Ajurwedyjski. Pozwala mi zdobywać i poszerzać wiedzę merytoryczną, jak i praktyczną. Ma kursie panuje bardzo miła atmosfera, a Sankar bardzo sumiennie i ciekawie przekazuje wiedzę; jego chęć niesienia pomocy jest bezcenna. Zawsze można się dopytać, poprosić o radę. Każde zajęcia są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i szalenie ciekawe. Polecam każdemu, kto chciałby zacząć swoją edukację i przygodę z ajurwedą.
Rozalia Pytlewska
uczestniczka kursu Terapeuta Ajurwedyjski (2023)
Warsztaty spełniły moje oczekiwania – bardzo bogaty program, profesjonalny przekaz, bez napięcia i zbędnej ilości teorii.
uczestnik warsztatów masażu twarzy, głowy i ramion (2022)
Dużo wartościowych informacji oraz praktyka. Można było uczestniczyć w masażu, jak i być masowanym, co umożliwiło poznać zabieg z obu stron. Super organizacja.
uczestnik warsztatów masażu twarzy, głowy i ramion (2021)