O mnie

Sankar Lal Sivasankaran Nair

Pochodzę z miasta Tiruwananthapuram położonego w Kerali, w południowych Indiach. Jestem dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system leczniczy kalari ćikitsa. Moimi pierwszymi nauczycielami – zarówno w zakresie ajurwedy, jak i kalarippajattu – byli dziadek i ojciec.

Ayurvedam_sankar

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczyłem się w Tiruwananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończyłem profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracowałem jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Sankar_Indie_fot_Sebastian_Gora

Od 2008 roku mieszkam we Wrocławiu. Uczę kalarippajattu i prowadzę praktykę ajurwedyjską, obejmującą konsultacje, masaże i terapie.

Techniki terapii i masaży ajurwedyjskich, a także oleje i zioła w nich stosowane dobieram zawsze indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Ponadto udzielam zindywidualizowanych zaleceń dotyczących trybu życia, diety i terapii.

Współpracuję z holistycznymi klinikami: Integrative Medical Center w Żernikach Wrocławskich, a także ze Szkołą Terapeutów OdNowa w Gdańsku, gdzie prowadzę kurs zawodowy w zakresie terapii ajurwedyjskich (2020-2022).