O mnie

Sankar Lal Sivasankaran Nair

Sankar Sivasankaran Nair masaż ajurwedyjskiPochodzi z miasta Tiruwananthapuram położonego w Kerali, w południowych Indiach. Jest dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system leczniczy kalari ćikitsa. Jego pierwszymi nauczycielami – zarówno w zakresie ajurwedy, jak i kalarippajattu – byli dziadek i ojciec.

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Tiruwananthapuram w latach 1999–2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Sankar_fot_Sebastian_GoraOd 2008 roku mieszk we Wrocławiu. Uczy kalarippajattu i prowadzi praktykę ajurwedyjską, obejmującą konsultacje, masaże i terapie.

Techniki terapii i masaży ajurwedyjskich, a także oleje i zioła w nich stosowane dobiera zawsze indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Ponadto udziel zindywidualizowanych zaleceń dotyczących trybu życia, diety i terapii.

Współpracuje z holistycznymi klinikami: Integrative Medical Center w Żernikach Wrocławskich, a także ze Szkołą Terapeutów OdNowa w Gdańsku, gdzie prowadzi kursy zawodowe w zakresie terapii ajurwedyjskich.