Terapeuta

Sankar Sivasankaran Nair

Pochodzi z miasta Thiruvananthapuram (Kerala, Indie). Jest dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system leczniczy kalari chikitsa. Jego pierwszymi nauczycielami – zarówno w zakresie ajurwedy, jak i kalarippajattu – byli dziadek i ojciec.

Sankar_Indie_fot_Sebastian_GoraZabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. Uczy kalarippajattu i prowadzi praktykę ajurwedyjską.

Ayurvedam_sankarDoskonale zna techniki terapii i masaży ajurwedyjskich, a także oleje i zioła w nich stosowanych. Są one dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta na podstawie wywiadu lub konsultacji poprzedzającej terapię lub masaż.  Ponadto zindywidualizowane zalecenia dotyczące trybu życia czy diety oraz terapii dostosowane są do aktualnych, lokalnych warunków klimatycznych.

Sankar współpracuje z Integrative Medical Center w Żernikach Wrocławskich, a także ze Szkołą Terapeutów OdNowa w Gdańsku, gdzie aktualnie prowadzi kurs zawodowy w zakresie terapii ajurwedyjskich.