Kursy i warsztaty

28 listopada 2021, niedziela
Warsztaty masażu twarzy, głowy i ramion

Sankar Nair ajurweda

Zapraszamy na 1-dniowe, intensywne warsztaty ajurwedyjskiego masażu twarzy, głowy i ramion. 

Terapie i masaże ajurwedyjskie pomagają doprowadzić nasze ciało i umysł do równowagi. Działają odprężająco i oczyszczająco, stymulują pracę organów wewnętrznych, rozbijają napięcia mięśniowe, poprawiają krążenie krwi i limfy, przywracają harmonię i witalność. Podczas warsztatów skupimy się na masażu głowy, twarzy i ramion, w których na co dzień szczególnie kumuluje się stres, zmęczenie i wyczerpanie. Ajurwedyjskie podejście łączące wiedzę medyczną z psychologią pozwoli zrozumieć, jak najlepiej regenerować te obszary ciała i dbać o nie profilaktycznie.


PROGRAM

  • wprowadzenie i część teoretyczna
  • podstawowe informacje o punktach witalnych (marmach) i oddziaływaniu na nie 
  • techniki masowania
  • masaż głowy i ramion – shiroabhayanga
  • masaż twarzy – mukhabhayangha

 

DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych naturalnymi metodami dbania o zdrowie, szczególnie w ujęciu ajurwedyjskim. Osoby początkujące zyskają wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać na co dzień w domu, zaś osoby bardziej doświadczone będą miały okazję do pogłębienia swoich umiejętności.


TERMIN I MIEJSCE

28.11.2021, niedziela

9:00–11:00 wprowadzenie i część teoretyczna

11:00–14:00 część praktyczna

14:00–15:30 przerwa

15.30–18:00 część praktyczna


Warsztaty odbędą się we Wrocławiu, ul Bacciarellego 8b/4.


PROWADZĄCY

Sankar Lal Sivasankaran Nair pochodzi z miasta Tiruwananthapuram (Kerala, Indie). Jest dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system medyczny kalari ćikitsa. 

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.


Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. Prowadzi własną praktykę ajurwedyjską, współpracuje z holistycznymi klinikami pod Wrocławiem i w Gdańsku, a także prowadzi kursy i warsztaty. W gronie jego regularnych pacjentów są osoby z calej Polski, a także zagranicy. 


W swojej pracy łączy doskonałą znajomość technik masażu ajurwedyjskiego z całościowym spojrzeniem na kondycję danego pacjenta i głębokim wglądem w procesy psychiczne. Dzięki temu indywidualnie dobrane terapie i zalecenia, uwzględniające różne aspekty ludzkiego życia, przynoszą efekty w postaci znacznej poprawy zdrowia i samopoczucia.


KOSZT

Udział w warsztatach kosztuje 500 zł.


W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt mailowy i wpłatę zadatku 200 zł. Pozostałą kwotę należy uiścić w dniu warsztatu przed jego rozpoczęciem (gotówką, kartą lub przelewem). W wypadku rezygnacji z uczestnictwa po 20.11.2021 zadatek nie będzie zwracany. 

Warsztaty będą odbywać się w grupie 6–8 osób. 


Dane do przelewu:

Ajurweda i Kalari Sankar Sivasankaran Nair 

96 1090 2398 0000 0001 4714 1034


KONTAKT I ZAPISY

Paweł Feduch

e-mail: warsztaty.ajurweda@gmail.com

telefon: 880 094 136