Terapeuta

SANKAR LAL SIVASANKARAN NAIR

Pochodzi z miasta Thiruvananthapuram (Kerala, Indie).

Jest dyplomowanym masażystą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system leczniczy kalari chikitsa.
Praktyka w tych dziedzinach stanowi od wielu pokoleń tradycję w jego rodzinie.

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także
w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Południowy styl kalarippajattu trenuje od 1990 roku. Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. W 2010 roku założył Studio Kalari, działające przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, i w jego ramach prowadzi regularne zajęcia
we Wrocławiu oraz warsztaty w Polsce i zagranicą (m.in. Finlandia, Francja, Niemcy, Rosja, Włochy).
Co roku w zimie prowadzi także treningi w swojej indyjskiej siedzibie, Alamkottu Kalari Sangam w Trivandrum (Kerala).

W ramach swojej praktyki ajurwedyjskiej udziela konsultacji, wykonuje masaże i terapie, a także prowadzi warsztaty masażu. Zwraca szczególną uwagę na dostosowanie oryginalnych terapii ajurwedyjskich do polskich warunków klimatycznych, tak aby były one bezpieczne i skuteczne dla pacjentów.
Dzięki wieloletniej praktyce kalarippajattu zyskał duże doświadczenie w terapii urazów sportowych. Często udziela też konsultacji tancerzom i aktorom teatru fizycznego.